e-İrsaliye

E-İrsaliye nedi̇r…?

Vergi Usul Kanununda yer alan veri biçimini ve standartlarını Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen, alıcı ve satıcının E-Faturada olduğu gibi elektronik kapalı bir sistem üzerinden göndermiş olduğu belgedir. Kağıt olarak basılan irsaliye ile aynı hukuki niteliğe ve geçerliliğe sahiptir.

E-İrsaliyenin avantajları;

Kağıt irsaliye hazırlama sürecinde zaman, basım, onay, gönderilme ve arşivlenme gibi evrelerde kaybedilen zaman ve maddi unsurları en aza indirmeye yardımcı olur.

E-İrsaliyeler 10 yıl boyunca güvenli bir şekilde dijital ortamda saklanmakta olup, geçmişe dönük bir irsaliyeye ihtiyaç duyulduğu anda veriye ulaşmak ve kontrol etmek daha basit hale gelmektedir. Ve bize göre en önemli avantajı ise milyonlarca kağıt belge dijital ortama aktarılarak binlerce ağacın doğada var olmaya devam etmesine ve ülke ekonomisine katkı sağlamasıdır.

GİB tarafından onaylanmış altyapı yazılımımız sayesinde herhangi bir ek yatırım yapmadan uygulamamızı kullanabilir. E-İrsaliye sistemine dahil olmak için GİB’e başvuruda bulunmanıza gerek olmayacaktır.

Merkezi Takip Sistemi

Copyright © 2017 - Her Hakkı Saklıdır.

Scroll to Top